FAQ

1. Jak rozpinać, zapinać i dołączać ogniwa do bransoletki? 

2. Z czego wykonane są bransoletki ? 

Bransoletki wykonane są z najwyższej jakości stali szlachetnej. Stal szlachetna, ze względu na swoje właściwości jest stopem bardziej twardym od srebra, dzięki czemu jest mniej podatna na zarysowania i uszkodzenia. Natomiast wszystkie elementy ozdobne / z motywami, które znajdują się na górnej części bransoletek wykonane są z mosiądzu, który jest złocony warstwą złota o grubości do 5μm lub srebrzony. Czyli jeśli ogniwko ma na awersie np. złote serce to podstawa bazowa jest wykonana ze stali, a samo serduszko jest wykonane z pozłacanego mosiądzu. Bransoletki oraz ogniwa zawierają śladowe ilości niklu dopuszczone normami oraz dyrektywą UE.

3. Jak dbać o bransoletki ?

Unikaj kontaktu z wodą
Piękno biżuterii jest trwałe, ale zarazem delikatne i kruche. Dzięki przestrzeganiu odpowiednich zaleceń, biżuteria będzie Państwa cieszyć swoim blaskiem przez długi czas. Większości wzorów biżuterii szkodzi bezpośredni kontakt z wodą, zarówno z kranu, jak i z wodą morską. Zawarte w niej składniki mogą wpływać na wygląd biżuterii: może ona tracić połysk, matowieć, czy ulegać przebarwieniom. Każdy rodzaj biżuterii należy zdejmować przed kąpielą czy myciem naczyń. Ponadto dłuższy kontakt z wodą może również powodować odklejanie się elementów ozdobnych, które przytwierdzone są do powierzchni ogniwek za pomocą specjalnej żywicy.

Odpowiednio przechowuj
Bardzo istotne jest właściwe przechowywanie biżuterii. Każda jej sztuka powinna być zawinięta w miękką szmatkę i szczelnie zamknięta w osobnym woreczku. Dzięki temu nie będzie ona narażona na uszkodzenie, zakurzenie itp. Dobrym miejscem na przechowywanie biżuterii są specjalne szkatułki, oferowane w sklepach jubilerskich. Zaleca się, by co pewien czas oddawać biżuterię do fachowej pielęgnacji. Pamiętaj również, że kamienie jubilerskie, czy perły, które zdobią biżuterię są szczególnie narażone na wypadanie, pękanie, zahaczenia, a także inne uszkodzenia powstałe w konsekwencji zdarzeń losowych. Biżuterię należy zdejmować przed rozpoczęciem prac domowych, przed pójściem spać, przed przystąpieniem do uprawiania sportów i innych zajęć.

Złocenie
Pamiętaj, że powierzchnie pozłacane nie są nieskończenie trwałe, dlatego taka biżuteria podlega naturalnemu procesowi ścierania. Aby cieszyć się jej pięknem zastosuj się do kilku podstawowych zasad. Wpływ na ścieranie ma częstotliwość noszenia, dlatego unikajmy zakładania biżuterii podczas wykonywania prac domowych, a także zdejmujmy ją kładąc się do snu. Biżuteria będzie tracić złocenie także w kontakcie z wodą, perfumami i innymi kosmetykami oraz w zależności od pH skóry. Zmiana barwy biżuterii nie wynika z wady produktu i nie podlega reklamacji.

Chroń przed chemią
Składniki detergentów używanych w kuchni oraz łazience, a także kosmetyków: lakierów, dezodorantów i perfum, mogą być przyczyną przebarwień biżuterii lub skóry w miejscu jej kontaktu z biżuterią. Biżuteria nie jest wykonywana z czystego kruszcu, ale z jego stopów, które reagują z wieloma różnymi substancjami. Środki chemiczne mogą szkodzić również elementom biżuterii wykonanym z kamieni naturalnych lub w pochodzenia organicznego (perły, bursztyn), powodując ich matowienie lub rozwarstwianie.

4. Jak mogę zapłacić za zamówienie?

Transakcje płatnicze realizowane są za pośrednictwem systemu płatności online PayU.
Honorowane są karty kredytowe VISA oraz MasterCard, jak i transfery bankowe online. Szczegóły płatności znajdziecie na stronie partnera:
http://www.payu.pl/dla-kupujacych/wygoda

5. Jak odpowiednio dobrać rozmiar bransoletki?

Zmierz obwód nadgarstka i jeśli jest to:

Napisaliśmy, że długość może być dwojaka, ponieważ jeśli ktoś lubi minimalny luz na nadgarstku, wtedy należy wybrać wersję dłuższą.

Dla przykładu – jeśli masz nadgarstek 15 cm – to dobra Ci będzie wersja z 17 ogniwkami, a wersja z 18 ogniwkami również będzie dobra, tyklo odrobinę luźniejsza i nie będzie mocno przylegać do nadgarstka i będzie się ją łatwiej zakładać 🙂

6. Jak łączyć/ściągać ogniwa?

Bransoletki posiadają unikalny system łączenia ze sobą ogniw. Rozciągnij ogniwa i zobacz od wewnętrznej strony, gdzie znajduje się przerwa w łączeniu. Spróbuj przytrzymać kciuk w miejscu powstania otworu, aby unieruchomić rozciągnięte ogniwo . Teraz już tylko je wyczep i gotowe.

W razie problemu użyj małego śrubokrętu, który wsuń między ogniwka i przekręć, tak aby rozszerzyc ogniwka. Nie wyciągaj śrubokrętu dopóki nie złączysz ogniwek ze sobą.

7. Czy zastąpione ogniwa z bransoletki otrzymuję z powrotem?

Tak – jeśli wybierzesz np. bransoletkę z 17 ogniwami (15 cm) i dobierzesz jeszcze np. 3 ogniwa, wtedy łącznie otrzymasz 20 ogniwek (17 + 3). Natomiast te 3 puste, które zostały zastąpione tymi z motywami – są Tobie zwracane luzem. Dlatego tak ważne jest aby odpowiednio dobrać rozmiar bransoletki.

Jeśli masz rozmiar nadgarstka np. 15 cm (17 ogniw) i chcesz dobrać do niej kilka ogniw, najlepiej wybierz najmniejszy rozmiar – np. z 15 ogniwami (13cm) – i wtedy dopiero dobieraj ogniwa tak, aby łączna ilość ogniw odpowiadała długości Twojej docelowej bransoletki.