FAQ

1. Jak rozpinać, zapinać i dołączać ogniwa do bransoletki? 

2. Z czego wykonane są bransoletki ? 

Bransoletki wykonane są z najwyższej jakości stali szlachetnej. Stal szlachetna, ze względu na swoje właściwości jest stopem bardziej twardym od srebra, dzięki czemu jest mniej podatna na zarysowania i uszkodzenia. Natomiast wszystkie elementy ozdobne / z motywami, które znajdują się na górnej części bransoletek wykonane są z mosiądzu, który jest złocony warstwą złota o grubości do 5μm lub srebrzony. Czyli jeśli ogniwko ma na awersie np. złote serce to podstawa bazowa jest wykonana ze stali, a samo serduszko jest wykonane z pozłacanego mosiądzu. Bransoletki oraz ogniwa zawierają śladowe ilości niklu dopuszczone normami oraz dyrektywą UE.

3. Jak dbać o bransoletki ?

Podczas noszenia bransoletek MaybeMe, należy zachować podstawowe środki ostrożności, jak w przypadku każdej biżuterii. Zaleca się, aby zdejmować biżuterię podczas  kontaktu z wodą słodką jak i morską, która może powodować utratę połysku, może sprawiać szybsze zużywanie się powierzchni złoconych. Dłuższy kontakt z wodą może również powodować odklejanie się elementów ozdobnych, które przytwierdzone są do powierzchni ogniwek za pomocą specjalnej żywicy.

Należy unikać kontaktu ze środkami chemicznymi, takimi jak detergenty, lakiery, dezodoranty, które również mogą powodować matowienie bransoletek, jak i elementów wykonanych z kamieni jubilerskich czy emalii jubilerskiej. 

Szczególną ostrożność należy zachować przy bransoletkach pokrytych farbą jubilerską (kolorowe bransoletki), gdyż powierzchnia ta jest szczególnie narażona na zarysowania i przetarcia. Należy uważać przy kontakcie z różnego typu szorstkimi powierzchniami, kontaktem z innymi bransoletkami, czy zegarkiem, gdyż mogą one powodować uszkodzenie barwionej powierzchni.

4. Jak mogę zapłacić za zamówienie?

Transakcje płatnicze realizowane są za pośrednictwem systemu płatności online PayU.
Honorowane są karty kredytowe VISA oraz MasterCard, jak i transfery bankowe online. Szczegóły płatności znajdziecie na stronie partnera:
http://www.payu.pl/dla-kupujacych/wygoda

5. Jak odpowiednio dobrać rozmiar bransoletki?

Zmierz obwód nadgarstka i jeśli jest to:

Napisaliśmy, że długość może być dwojaka, ponieważ jeśli ktoś lubi minimalny luz na nadgarstku, wtedy należy wybrać wersję dłuższą.

Dla przykładu – jeśli masz nadgarstek 15 cm – to dobra Ci będzie wersja z 17 ogniwkami, a wersja z 18 ogniwkami również będzie dobra, tyklo odrobinę luźniejsza i nie będzie mocno przylegać do nadgarstka i będzie się ją łatwiej zakładać 🙂

6. Jak łączyć/ściągać ogniwa?

Bransoletki posiadają unikalny system łączenia ze sobą ogniw. Rozciągnij ogniwa i zobacz od wewnętrznej strony, gdzie znajduje się przerwa w łączeniu. Spróbuj przytrzymać kciuk w miejscu powstania otworu, aby unieruchomić rozciągnięte ogniwo . Teraz już tylko je wyczep i gotowe.

W razie problemu użyj małego śrubokrętu, który wsuń między ogniwka i przekręć, tak aby rozszerzyc ogniwka. Nie wyciągaj śrubokrętu dopóki nie złączysz ogniwek ze sobą.

7. Czy zastąpione ogniwa z bransoletki otrzymuję z powrotem?

Tak – jeśli wybierzesz np. bransoletkę z 17 ogniwami (15 cm) i dobierzesz jeszcze np. 3 ogniwa, wtedy łącznie otrzymasz 20 ogniwek (17 + 3). Natomiast te 3 puste, które zostały zastąpione tymi z motywami – są Tobie zwracane luzem. Dlatego tak ważne jest aby odpowiednio dobrać rozmiar bransoletki.

Jeśli masz rozmiar nadgarstka np. 15 cm (17 ogniw) i chcesz dobrać do niej kilka ogniw, najlepiej wybierz najmniejszy rozmiar – np. z 15 ogniwami (13cm) – i wtedy dopiero dobieraj ogniwa tak, aby łączna ilość ogniw odpowiadała długości Twojej docelowej bransoletki.